Ekonomi

Alman şirketinden Türkiye’ye 40 milyon Euro’luk yatırım

Ürün bileşenlerinde yüzde 90’a varan yerlilik oranını hedefleyen ZF CVS Türkiye, temel atma töreninin yapıldığı Sakarya’da açılan ek tesisler için 40 milyon Euro’luk yatırım yaptı. ZF CVS Türkiye, planlanan ilave üniteleri ile Sakarya’daki tesislerinde 600 kişiye istihdam sağlamayı ve toplam 300 milyon Euro’luk ihracat hacmine ulaşmayı hedefliyor.

“Avrupa’nın merkezi olacak”

ZF Ticari Araç Fren Sistemleri Global Başkanı ve ZF CVS Türkiye Genel Müdürü Kazım Eryılmaz, “Bu yeni yatırım, ZF’nin otomotiv sektöründe Türkiye’ye olan inancını gösteriyor.

ZF CVS Türkiye olarak bugün Türkiye’de sadece üretim faaliyetleri yürütmekle kalmıyor, WABCO ve ProVia marka işlerimizin de yerel müşterilerimize hızlı bir şekilde ulaştırılmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda satın almadan eser segmentlerine kadar farklı global fonksiyonları temsil eden yöneticilerimiz ve ekiplerimizle tüm dünyayı İstanbul ve Sakarya’daki merkezimizden yönetiyoruz.”

ZF Ticari Araç Operasyonları ve Malzeme Yönetimi Üst Yöneticisi Nicolas Bardot, Türkiye’nin ZF için önemli bir merkez olduğunu belirtti. Bardot, “Devam eden yatırımlarla Sakarya, fren körüğü üretiminde Avrupa’nın merkezi haline gelecek.”

kurucasile-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu