Haber

Babacan: Suçu ve Suçluyu Öven Davranışları, Sahada Şiddet Yaratan Görüntüleri Reddediyoruz

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Bursaspor Genel Başkanı Ali Babacan Amedspor Maç sırasında JİTEM ve 1990’lardaki faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen ‘Beyaz Boğa’ ve ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım afişinin açılışına tepki gösterdi. Babacan, “Sahada suçu ve suçluyu öven davranışları ve şiddete yol açan görüntüleri reddediyoruz. Yetkilileri harekete geçip sorumluları cezalandırmaya davet ediyorum.”
Bursasporgünümüzün Amedspor Kendi sahasında oynadığı maç öncesi iki takımın oyuncularının arasında gerginlik çıktı. Müsabakaların başlamasının ardından sahaya kurusıkı, kesici ve delici aletler, tüfek fişeği ve maytap gibi cisimler atıldı. Bursaspor taraftarları, 1990’lı yıllarda JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen Mahmut Yıldırım’ın ‘Beyaz Boğa’ ve ‘Yeşil’ kodlu posterini tribünlerde açtı.
Amedspor Menajerler, oyuncularının fiziksel saldırıya uğradığını iddia etti. Gerginliğin artması üzerine Amedsporlu futbolcular sahadan uzaklaştırıldı.
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bursa’da yaşananlara sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Babacan’ın paylaşımı şöyle:
“Bursa’da dünden bu yana yaşanan olaylar karşısında hiçbir adım atılmaması sorumsuzluktur. Suçu ve suçluyu öven eylemleri, sahada şiddete yol açan görüntüleri reddediyoruz. Davet ediyorum. Yetkililer gerekli önlemlerin alınması ve sorumluların cezalandırılması için harekete geçsin.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu