Ekonomi

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100endeks güne yatayda 5.443,83 puanda dünkü açılışına benzer bir formda %0,17 hafif alıcılarla başladı.

BIST 100 endeksi dün 5.428 – 5.513 puan aralığında hareket ederken günü %1,26 düşüşle 5.434,51’den kapattı. Dün kısa süreli tepki alımları yaşansa da endeks düşüş eğilimindeydi. BIST 100’de işlem hacmi önceki güne göre artarken 128,44 milyar TL olarak kaydedildi.

Borsa İstanbul açılışında hizmet%0.28, Sanayi%0.14 yükselirken finansgüne yatay bir bakışla başladı. turizm, telekomünikasyonve yapıgüne en çok taleple başlayan segmentler oldu. Sporve Bilişim Teknolojileriİlk dakikalarda en çok düşen dallar oldu. Bankalarve Holdinggüne biraz negatif başladı.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında ENKAİ, BERA, TTKOM%2 bandında artışla en çok talep gören hisse oldu. YATAŞ, ÇAREve BRYATÖte yandan günün ilk dakikalarında en çok düşen hisseler oldu.

Borsa İstanbul’da, KOZMO, TERAve BALATgüne tavan fiyatla başladı. BRKO, UMPASve İMASMÖte yandan açılışta taban fiyata gerileyen hisseler oldu.

Asya Endeksleri dış piyasalarda sabah saatlerinde Askıya al Endeks dışında negatif yönde hareket ediyordu. ABD endeksleri dün Dow JonesNegatif kapanış yaptı. Nasdak%1,38 ile en yüksek düşüş S&P 500 %0.41 düştü. Dow Jones %0,11’lik kısmi bir artış kaydetti.

Avrupa borsaları dün günü hafif pozitif kapattı. Günün ilk saatlerinde ABD vadeli endeksleri hafif pozitif, Avrupa vadelileri ise karışık.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu