Haber

Depremde yıkılan Emrah Apartmanı ile ilgili ek bilirkişi raporu bekleniyor

İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremde yıkılan Emrah Apartmanı’nda 30 kişinin ölümü ve 8 kişinin yaralanmasına ilişkin davada 2 sanığın yargılanmasına devam edildi.

İzmir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya ev hapsinde tutulan sanıklar, teknik sorumlu TA ve yüklenici HU ile tarafların ve müştekilerin avukatları katıldı.

Şikayetçi Şaziye Demir, enkaz altından çıkıp kızını depremde kaybettiğini belirterek, “Deprem Allah’tan ama çevredeki binalar sağlamken bizimki neden çöktü. Sorumluları cezalandırılsın.” dedim.

Şikayetçilerden Seha Yüksel, depremde iki çocuğu ve eşini kaybettiğini belirterek, “Kum yığınıyla karşı karşıya kaldık. Saniyeler içinde yok olan bir bina var. Sorumluları cezalandırılmalıdır” dedi. dedi.

Kızını depremde kaybeden müşteki Bahriye İnan, “Hiçbir çocuğun böyle enkaz altında ölmesini istemiyorum. Ne gerekiyorsa yapılmalı, yanlış yapan cezalandırılsın” dedi. sözlerini kullandı.

Sanık bilimsel sorumlu TA, binanın konumunda sorun olduğunu savunarak, “Binadaki çatlaklar sırasında kimse beni aramaz, çöktüğünde suçlu ben olurum” dedi. dedim.

Diğer sanık HU beraat talebinde bulunurken, avukatı müvekkilinin müteahhit değil kooperatifin müdürü olduğunu iddia etti.

Mahkeme heyeti, ek bilirkişi raporunun beklenmesine ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Emrah Apartmanı’nda 30 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. 3 sanık hakkında 2 yıldan hapis istemiyle dava açıldı. “Bilerek taksirle birden fazla kişinin ölümüne veya yaralanmasına neden olma” hatasından 8 aydan 22,5 yıla kadar.

Duruşma sırasında bir sanık öldü.

kofcazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu