Haber

Edirne Valisi Kırbıyık’ın Mesajı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Kırbıyık, tebrik mesajında, gazeteciliğin kamuoyunun bilgi edinme hakkını kullanması için doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygıyı içeren değerli bir meslek olduğunu belirtti.

En güçlü iletişim kanallarından biri olan basının, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve fikirlerini duyurması için en etkili yol olduğuna değinen Kırbıyık, “İnsanların düşünceleri, soruları, duyguları, kaygıları, sevinçleri gün yüzüne çıkıyor. Bu açıdan toplumsal bir görev üstlenen basın, milletin ortak sesidir.” sözlerini kullandı.

Vali Kırbıyık, tarihinden kültürüne, doğal güzelliklerinden klasik özelliklerine kadar birçok alanda çok değerli bir potansiyele sahip olan Edirne’nin lezzetlerinin Türkiye ve dünyaya tanıtılması için basın mensuplarının da çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

“Fazla mesai kavramına bakmadan gece gündüz özveriyle çalışırsınız”

Basın mensuplarının devlet ile vatandaş arasında köprü görevi gördüğüne dikkat çeken Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Basın mensuplarımız bir yandan ülkemizin ve kentimizin sorunlarına hassasiyetle yaklaşıp analiz odaklı bir bakış açısıyla gündem oluştururken, diğer yandan haber, araştırma ile çalışmalarımıza ışık tutuyorlar. Devlet ile vatandaş arasında köprü görevi üstlenerek yapmış oldukları yorum ve görüşler.

Gazetecilik zor olduğu kadar değerli ve değerli bir meslektir. İş kavramı ne olursa olsun insan; Onlar özel günlerini evlerinde geçirip kendilerine ve ailelerine ayırırken siz de onlara hızlı, doğru ve tarafsız haberler ulaştırmak için çalışmalarınızı sürdürüyorsunuz. Bu pahalı işi layıkıyla yerine getirmek için özverili bir şekilde çalıyorsunuz.

Mesai şartı olmaksızın gece gündüz çalışan, vatandaşlarımızın kesintisiz haber almalarını sağlayan, Edirne’nin tanıtımına da büyük katkı sağlayan tüm basın mensuplarımızın ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ve görevlerinde üstün başarılar dilerim. Emekli basın mensuplarımıza sağlıklı, keyifli ve huzurlu bir yaşam diliyor, vefat eden basın mensuplarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.”

haber-sulakyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu