Haber

Hataylı depremzede kendisine verilen yastığın içinde bulduğu altınları yetkililere teslim etti

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Mersin’e gelen Ali Çetinkaya, kendisine verilen eşyalar arasında bulduğu bir miktar altını sahibine teslim edilmek üzere yetkililere verdi.

6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenen Hatay’ın merkez Antakya ilçesinden 47 yaşındaki Ali Çetinkaya ve ailesi, yetkililerce Mersin’in Mut ilçesindeki bir konuta yerleştirildi.

Çetinkaya ailesine Türk Kızılayı tarafından konut eşyası verildi.

Mobilyaların ortasındaki yastığı kullanmak isteyince altın bulan Çetinkaya, hızla Türk Kızılayı Mut Şubesi’ne giderek durumu yetkililere bildirdi.

Çetinkaya, gazetecilere beyin sarsıntısı nedeniyle eşi ve çocuklarını kaybettiğini söyledi.

Araştırmaları sonucunda eşi ve çocuklarının Mersin’in Mut ilçesine yerleştirildiğini öğrendiğini belirten Çetinkaya, şöyle devam etti:

“Telefonum olmadığı için ailemin izini kaybettim. Bir hafta sonra Mut’ta olduklarını öğrendim ve buraya geldim. Burada Türk Kızılayı’na başvurdum. Kızılay sayesinde bana yardımcı oldular.” .Bana yatacak yer, yastık ve yorgan verdi.Akşam evime gidip başımı yastığa koyduğumda sert bir şey hissettim.İçine baktım ve altın bir kutu olduğunu gördüm. sabah Kızılay’a gelip ‘Bana verdiğin yastığın içinde altın var’ dedi. ‘Nereden biliyorsun’ dediler. ‘Sen çıkar’ dedim. Yetkililer onu çıkardı ve altın vardı.”

gençlik ve Sporİlçe Müdürü Muhammet Senemli, depremzedenin bulduğu altınları tutanak karşılığında sahibine teslim edilmek üzere polise teslim ettiklerini söyledi.

Senemli, depremzede örnek davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu