Haber

Kabine toplantısını ABD Başkanı Joe Biden yönetiyor

Kabine toplantısına başkanlık eden ABD Lideri Joe Biden, Ukrayna savaşının kritik bir noktada olduğunu belirterek, Kiev’e desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yapılan Temsilciler Meclisi Başkanlık seçimlerinden sonuç alınamamasının yankıları sürerken, kabine toplantısına ABD Lideri Joe Biden başkanlık etti. Görüşmenin kamuoyuna açık bölümünde Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimine değinen Biden, “Şu anda Ukrayna’daki savaş kritik bir noktada. Ukraynalıların Rus saldırganlığına direnmesi için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Rusya’nın niyeti yok. Bir yıl önceki kadar barbarlar ve asla pes etmiyorlar.” Kabine toplantısı öncesi Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile Ukrayna sorunu ile Avrupa Birliği ve Avrupa ittifaklarını görüştüğünü kaydeden Biden, “Ukrayna’ya desteği artıracağız. Bradley Piyade Muharebe Araçlarını vereceğiz, Almanlar da verecek” dedi. Ukraynalılara Marder Piyade Savaş Araçları.”

Hava saldırılarına karşı savunma desteği

Ukrayna’nın Rus hava saldırılarına karşı savunmasına da yardımcı olacaklarının altını çizen Biden, hem ABD hem de Almanya’nın Ukrayna’ya ilave Patriot Hava Savunma Sistemi takviyesi sağlayacağını söyledi. Savunma sistemine değinen Biden, “Çalışıyorlar ve Ruslar bunu anlamaya başlıyor. İyi çalışıyorlar ve çok yardımcı oluyorlar.” – WASHINGTON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu