Ekonomi

Kripto para piyasalarında yön yine tersine döndü: BTC 30 bin doları geri kazandı

Investing.com – Dün kripto para piyasalarında bir yükseliş eğilimi gözlemlendi. Kripto para birimleri gün boyunca aşağı yönlü hareket ederken, düşüş ivmesi yeni günün ilk saatlerine kadar devam etti.

Dünkü düşüş trendinin sonunda bitcoin 29.000 dolar tamamen düştü. Ancak Asya işlem saatlerinde taban seviyelerinin hızlı bir şekilde değerlendirilmesiyle Bitcoin ilk olarak 29.800 dolar direncinin üzerinde hızla işlem görmeye başladı. ABD işlem saatleri gerçek ise Bitcoin yeniden 30.000 dolar bandına adım attı ve dünden bu yana yüzde 3’lük değer artışının ardından 30.400 dolardan işlem yapmaya başladı.

İlk 100 kripto para biriminin 92’si düne göre olumlu olmaya devam ederken, olumlu görünüm devam ediyor. altcoin piyasasında internet bilgisayarı(ICP), tahkim(ARB) ve Oasis Ağı(ROSE) bugün çift haneli yükselişle öne çıkan kripto para birimleri oldu.

Yüksek hacimli altcoinlerin ortasında puantiye(NOKTA), Litecoin(LTC), Çığ(AVAX) ve zincir bağlantı(LINK) gibi kripto para birimleri yükselişleriyle dikkatleri üzerine çekti.

Çin verileri kripto para birimi yükselişini tetikledi

Başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para, dünkü süreçlerde kısmi bir düşüşle haftalık baz seviyelerini test ettikten sonra yoluna devam eden bir grafik çiziyor. Özellikle Asya işlem saatlerinde kripto para birimlerinde yaşanan toparlanma Çin tarafı tarafından açıklandı. büyümesayılarla ilişkilendirilebilir.

Açıklanan bilgilere göre Çin, ilk çeyrekte %4,5 büyüme kaydederek geçen yılın en yüksek büyüme oranını yakaladı. Ayrıca ülkenin sıfır Kovid politikasından vazgeçmesinin ardından ekonomideki canlanmanın bilgilere yansıdığı görüldü.

bitcoinMevcut durum için olumlu hava devam ederken, mevcut durum konusunda temkinli davranan bazı analistler, orta ve uzun vadede olumlu görünümü korurken, yükseliş trendini sürdürmek için 25.000 dolara gerçek bir geri çekilme olabileceği uyarısında bulunuyor.

Tüm uyarılara rağmen Bitcoin 29.000 dolara geriledikten sonra dünkü kayıpları hızla telafi etti ve bu noktada talep canlı kalarak olumlu görünümünü sürdürdü.

Author: Günay Caymaz

sincanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu