Haber

‘Palalı Sabri’ cinayetinde yeni gelişme! 8 kişi gözaltına alındı

GEZİ Parkı eylemleri sırasında göstericilere palayla saldırdığı için “Pala Sabri” lakabıyla anılan Sabri Çelebi, Beyoğlu Talimhane’de aracındayken meydana gelen silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Polis, silahı ateşleyen Çetin G.’nin de aralarında bulunduğu 8 şüpheliyi gözaltına aldı.

Olay, dün saat 01.30 sıralarında Talimhane Kocatepe Mahallesi Aydede Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Sabri Çelebi, sahibi olduğu kafeden ayrıldıktan sonra evine gitmek üzere korumalarıyla birlikte cipe bindi.

Kendi aracıyla yaklaşık 50 metre ilerleyen Çelebi, birinin seslenmesi üzerine durdu. Kimliği henüz belirlenemeyen kişi araca gelerek Sabri Çelebi ile bir süre konuştu. Bu sırada cipteki iki koruma inerken, Çelebi’nin konuştuğu kişi, yanına gelen arkadaşıyla birlikte araçtan uzaklaştı.

Kısa bir süre sonra iki arkadaşın ayrıldığı yönden başka bir kişi araca yaklaşarak savunucularla tartışmaya başladı. Bu sırada iki arkadaş tekrar cipin yanına geldi. 3 kişilik gruptan biri savunmacılarla tartışırken, diğer ikisi sürücü koltuğundaki Sabri Çelebi’ye vurmaya başladı. Saldırganlar Çelebi’ye yumruk atarken, korumalardan biri kafedekilerden yardım istemek için olay yerinden ayrıldı. Bu sırada saldırganlardan biri Sabri Çelebi’ye yumruk atmaya devam ederken, diğeri cebinden çıkardığı silahla birkaç el ateş etti. ‘Palalı Sabri’ olarak bilinen Sabri Çelebi yaralanırken, saldırganlar yumruk ve tokat atmaya devam etti. Silahlı saldırgan birkaç el daha ateş ettikten sonra olay yerinden kaçarken, diğer saldırgan da yumruk atmaya devam etti. Saldırganların kaçmasının ardından olay yerine Çelebi’ye ait kafenin çalışanları geldi. Ağır yaralanan ve çalışanlar tarafından sürücü koltuğundan kaldırılan Sabri Çelebi, araca bindirilerek yakındaki bir özel hastaneye kaldırıldı. Çelebi, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Saldırı anları da yakındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Olayın ardından polis çevrede güvenlik önlemi alarak olay yerinde inceleme yaptı. Polis ekiplerinin yaptığı çalışmayla silahı ateşleyen Çetin G.’nin de aralarında bulunduğu 8 şüpheli gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu