Haber

Üsküdar Belediyesi Deprem Bölgesi İçin Portatif Tuvalet ve Lavabo Üretimine Başladı

Üsküdar Belediyesi, deprem bölgesindeki portatif aşevlerinden sonra en büyük ihtiyaç haline gelen portatif tuvalet üretimi için de harekete geçti. Üsküdar Selimiye’de Atık Yönetim Merkezi’nde özel alan oluşturan Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, belediye çalışanlarından oluşan kalabalık bir ekiple portatif tuvalet üretimine başladı.

 

Avrupa ve Türk olmak üzere iki farklı formda portatif tuvalet üreten ekipler, propan ekipmanı kullanıyor. Üretimi sosyal medya hesabından duyuran Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen şunları söyledi: Deprem bölgesindeki en büyük ihtiyaçlardan biri de tuvalet ve lavabodur. Portatif klozet-lavabo üretimine kendi atölyemizde başladık. Onları afet bölgelerine mümkün olduğunca çok miktarda ve mümkün olan en kısa sürede teslim edeceğiz. Acımız büyük ama hep birlikte çok çalışarak bu günleri hızla atlatacağız.” söz konusu.

 

İlk etapta 100 adet portatif tuvalet ve lavabo üretildi. Üretilen ilk parti seyyar tuvalet ve lavabolar Üsküdar Belediyesi’nin sorumluluk alanı olan İskenderun’a teslim edilmek üzere yola koyuldu. Selimiye Atık Yönetim Merkezi’ndeki atölyedeki çalışmalar bununla sınırlı kalmayacak, üretilen seyyar tuvalet ve lavabolar diğer sarsma alanlarına gönderilmeye devam edilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu