Teknoloji

Filmlerde ve Dizilerde Devrim Yaratacak Yapay Zeka

Yapay zeka yavaş yavaş hayatımızda değerli bir yer edinmeye başladı. Öyle ki Midjourney’den ChatGPT’ye kadar pek çok farklı sistemin herkesi şaşırtan şeyler yapabildiğini görebiliyoruz. iyi yapay zeka filmlerde nasıl kullanılabilir ? 2022’de vizyona giren bir film şaşırtıcı bir şekilde karşılığını veriyor.

‘düşmek’ 2022 yılında vizyona giren ve Scott Mann tarafından yönetilen bir gerilim filmidir. Bu yapımı farklı kılan ise bazı sahnelerinde yapay zekanın kullanılması. Bu kullanım yapay zekanın her bölümde olduğu gibi filmlerde ve dizilerde de devrim yaratabileceğini ortaya koyuyor.

Sinemada küfürü kaldırmak için yapay zeka kullanıldı

İki kişinin bir kuleye tırmanıp mahsur kaldığı bir film sahnesinde Shiloh Hunter’ın canlandırdığı karakter, içinde bulunduğu durum karşısında şaşkına döner. küfür . Yönetmen ve sinema grubu, yapımı 13 yaş altı için uygun hale getirmek için bu küfürü değiştirmek zorunda kaldı. Bu durumda Scott Mann’ın da kurucu ortağı olduğu İngiltere merkezli şirket, Kusursuzşirket devreye girdi.

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi ekip sahnedeki argo kelimeyi değiştirip yerine koydu. daha uygun bir kelime ekler. Bu Kusursuz TrueSync yazılım sayesinde mümkün oldu. Yapay zekanın da yardımıyla sistem dudak ve yüz hareketlerini değiştirerek istenilen sahnenin ortaya çıkmasını ve diyaloğun herkes tarafından izlenebilir olmasını sağlıyor.

Firmanın paylaştığı görselden bu sürecin nasıl işlediğini görebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanındaki sinema izleyicisinin böyle bir değişikliği fark etmemiş olması da sonucun bir göstergesi. mükemmelbunu ortaya koyuyor.

Teknoloji, favori oyuncunuzun kendi sesiyle herhangi bir dilde konuşmasını sağlar

Bu format sistemleri filmlerde ve dizilerde kullanılmaktadır. çığır açan bir gelişme mümkün olduğu söylenebilir. Öncelikle yapay zeka ile argo kullanımının önüne geçmek mümkün ve sansürün kaldırılması Sinemalar her yaşa uygun hale getirilebilir diyebiliriz. Ama daha değerli olan dublaj konusu.

Bilindiği gibi dublajlı film izlemek aynı etkiye sahip değil hakkında tartışmalar var. Dublajda arka plan seslerinin geride bırakıldığını ya da oyunculara uygun bir seslendirme yapılmadığını söyleyenler olabilir. Bu yeni gelişme, orijinal diyalog ile çeviri arasındaki farkların ortadan kalkabileceğini gösteriyor.

Yani bu teknolojilerle hayatımıza girebilecek mükemmel dublaj ile bir sinema tüm dünyada birebir etki yaratıp aramızdaki sınırları kaldırabilir. en sevdiğin yabancı oyuncu kendi sesinle türkçe konuştuğunu düşünmek. Bu durumda sinemaya bakış açınız tamamen değişebilir ve o yapım muhtemelen sizi klasik dublajlı versiyonlardan çok daha derinden etkileyebilir.

Flawless AI, sitesinde teknolojisi ile ilgili şu ifadeleri de kullanıyor: “ Nerede yaşadığın veya hangi dili konuştuğun önemli değil. Artık tüm seyirciler, hikayeleri film ekibinin amaçladığı gibi deneyimleyebilecek.”

gerze-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu